DOCU/ КЛУБ

18.03.2021

"Чужі на рідній землі"

18 березня 2021 року в бібліотеці ліцею пройшло чергове засідання DOCU-клубу. "Чужі на рідній землі". Така тема з'явилася тільки напередодні заходу, хоча показати школярам документальний фільм режисера Елін Йонсоссон "Боротьба Джамали" планувалося ще у січні. Чи сприймуть? Чи зможуть зрозуміти? Тим паче клас маленький Восьмий. На при кінці кожного перегляду фільму я дякую своїм глядачам за не по-дитячому серьозні очі. Вони вже дорослі. І вже можуть відчути трагедію народу, долю якого було змінено єдиним розчерком пера. Єдиним розчерком пера кримських татар було визнано ворогами та позбавлено рідної домівки назавжди. Це сталося 18 травня 1944 року. У той час, коли весь світ відчував наближення перемоги. І ніхто не знав, що десь на півострові Крим розгортається не менш страшна трагедія. Трагедія народу, який через 70 років знову став чужим на рідній землі. "Ти знаєш, що ти людина? Ти знаєш про це чи ні? Мука твоя - єдина. Очі твої -одні" - написав в одній з поезій Василь Симоненко. Чи пам'ятамо ми про це? Чи достатньо у нас від людини? Давайте замислимось.


06.03.2021

"XXI століття. У полоні стереотипів"

Ми з вами якось звикли сприймати 8 березня як свято весни, жінок, любові.
Дехто додасть, що "це день боротьби за жіночі права". І посміхнеться. Ніби кажучі: " У нас все добре. Ніяких проблем". Добре зараз, тому що багато років тому нам вдалося відстояти свої права. І вони внесені в офіційні документи. Але, погодьтеся, що так добре не во всіх країнах світу. І навіть у нас ще багато такого, що потребує змін.
XXI століття досі у полоні стереотипів. Стереотипів на місце в державі та родині не тільки жінок і чоловіків, але й представників національних меншин. Тож вибір кінострічки для перегляду та обговорення під час чергового засідання DOCU - клубу для мене був очевидним. Адже про це говорити треба.
3 березня ми переглянули стрічку угорського режисера Мате Банта "Чемпіонка". Цей фільм про молоду ромку Ванешу, яка готується до головної події свого життя - престижного боксерського поєдинку. За допомогою тренера вона досягає своєї мети. А ще завдяки своєї силі волі, жаги до перемоги ( як тут не пригадати оповідання Джека Лондона "Жага до життя"). Вона - справжня чемпіонка. Адже відстояла не тільки своє право займатися не звичним для нас жінок спортом (хоча де написано, що звично, а що ні). Вона довела, що жити у полоні стереотипів - доля слабих. Бо найсильніші - виборюють собі право на життя і перемагають.

28.01.2021

Голокост. Біль втрачених поколінь

З нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала розробити просвітницькі програми, щоб наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання геноциду. Так, у КЗ «Панютинський ліцей» відбулося спеціальне засідання кіноклубу, що діє на базі бібліотеки закладу освіти в рамках «Всеукраїнської мережі DOCU/КЛУБів за реформи». Учасникам кіноклубу було рекомендовано для перегляду документальний фільм Сергія Буковського «Назви своє ім'я». Фільм створений за підтримки Інституту візуальної історії та освіти Фонду Шоа при Університеті Південної Каліфорнії. Отримавши ліцензію для використання цього фільму в освітніх цілях від Фонду Шоа, куратор кіноклубу Сидоренко О. М., разом з учнями переглянули фрагменти з цього фільму, провели обговорення, розвивали навички історичного дослідження, інтерпретації складних, контроверсійних історичних подій, толерантності та демократичного співжиття


11.12.2020

"Зворотній бік успіху". Фільм "Габріель повідомляє з чемпіонату світу"

11 грудня 2020 року в бібліотеці ліцею пройшло перше засідання «DOCU/Клубу». Говорили про права дітей та можливості їх реалізації у сучасному світі. Переглянули документальний фільм «Габріель повідомляє з чемпіонату світу», в якому розповідається про проблеми, з якими зіткнулася Бразилія у 2014 році, коли готувалася до 20-го чемпіонату світу з футболу. Прокладання залізниці просто через квартал, де живе юний герой кінострічки, перетворення майданчика для гри у футбол у строймайданчик. Школярі побачили жахливі умови проживання людей у цьому місті, замислилися над причинами, які призвели до цього та можливістю змінити світ на краще власними зусиллями.